RUPES Xc-1 marine abrasive compound -1 step- 5l,

XC-1 et-trins Marine-blanding til skæring og finish 

XC-1 marine er en højt ydende et-trins-blanding til skæring og finish, velegnet til enhver type overflade i havmiljøet: gelcoat, maling og komposit. Den kan nemt fjerne P1500 eller finere slibemærker og giver samtidig en glansoverflade. 

XC-1 marine er siliciumfri, der er specielt fremstillet til Rupes Random Orbital LHR serie og den geardrevne LK900 polermaskine. Det genopretter glansen af gelcoat-overflader og stærkt forringede eller oxiderede lakker, på både mørke og lyse farver, med imponerende effektivitet. Desuden kan den bruges til at polere en helt ny overflade, for at give ekstra glans. 

Rupes anbefaler stærkt at kombinere produktet med uldpuder, som 9.BW Coarse-serien, for at få det bedste snit og den bedste glans på enhver type overflade.

Ry AutoMester ApS
Bakkelyvej 9
8680 Ry
CVR : 30540867

86890566
info@ryautomester.dk
Del på Facebook
2.210,00 kr.
Plus evt. lev. omk.
Ikke på lager
  • Lagerstatus
  • Varenummer
    60 9.XC1T
  • Artikel nr.
    60 9.XC1T
  • Brugt
    Nej
Ry AutoMester ApS
Bakkelyvej 9
8680 Ry
CVR : 30540867

86890566
info@ryautomester.dk
Del på Facebook